Odzyskaj młodość dzięki kwasowi hialuronowemu

Kwas hialuronowy jest jednym z hitów w branży kosmetyczne oraz medycyny estetycznej. Jakie efekty można dzięki niemu uzyskać?

Kwas hialuronowy jest rodzajem biologicznego polimeru, który buduje strukturę skóry właściwej, wypełniając jej przestrzeni międzykomórkowe. Znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości wiążących wodę, ponieważ jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż około 250 cząsteczek wody.

Jako że kwas hialuronowy w jest naturalnym związkiem występującym w skórze człowieka, bazujące na nim kosmetyki i zabiegi medycyny estetycznej są także tak bezpieczne i przynoszą przy tym bardzo dobre rezultaty.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce

W kosmetykach kwas hialuronowy stosowany jest głównie w kremach czy serum, ale można również zakupić go w stanie czystym.

Nakładany na skórę zwiększa poziom jej nawilżenia, dając ulgę skórze suchej. Niestety, kwas hialuronowy działa wtedy tylko na powierzchni skóry. Gdy chcemy uzyskać lepsze rezultaty, warto skorzystać ze specjalistycznych zabiegów.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy stał się podstawą wielu zabiegów medycyny estetycznej skoncentrowanych na odmłodzeniu skóry.

Przede wszystkim związek ten świetnie nadaje się do wygładzania zmarszczek, wypełniając je od środka. Zastrzyki wykonuje się bezpośrednio w zmarszczkę. Efekt widoczny jest niemalże od razu i utrzymuje się nawet do jednego roku!

Oprócz tego kwas hialuronowy jest też podstawą innych zabiegów, w tym powiększania i modelowania ust, piersi, pośladków, przywracania owalu twarzy, odmładzania dłoni.